Blog

Stark İle Gerçeğe En Yakın Renkler

Pedaş LED Aydınlatma, iç aydınlatmada kullanılmak üzere Aluminyum enjeksiyon yöntemiyle üretilmiş gövde, toz ve neme karşı IP40 koruma özelliğe sahip LED Downlight spot armatürü Stark Pro’yu tanıttı.

Aluminyum enjeksiyon yöntemiyle üretilmiş gövde, kaliteli ham madde ve dayanıklı bir ömre sahip olup, geleneksel kasa tasarımlarına nazaran estetik soğutma kanalları ile etkin soğutma kapasitesine ulaşmaktadır. Özel olarak tasarlanmış soğutucu kasa IK 08 koruma koşullarını sağlamaktadır. Elektrostatik toz boya ile boyanan soğutucu kasalar farklı RAL kodlarıyla üretilebilir. Paslanmaz çelikten yapılmış montaj vidalarıyla kolay ve güvenli kurulum sağlamaktadır. UV korumalı ve geri dönüşüme uygun PC difizör sayesinde IK 02 koruma koşullarını sağlamaktadır.

Özel olarak tasarlanmış Aluminyum 1W/m-k 1oz 35um 1mm PCB tasarımı sayesinde uluslararası üreticilerden alınan yüksek verimli LED’ler maksimum performans sağlamaktadır. Üç farklı renksel geri verim seçeneği (CRI>80, CRI>90 CRI>VIVID) ve 4 farklı renk sıcaklığı (3000K, 4000K, 5000K, 6500K) seçeneği sunulmaktadır. Işık kaynağı LM80-08’e göre en az 10.000 saat ömür ölçümleri TM-21-11’e göre L90 en az 50.000 saat ömre sahiptir. Yüksek geçirgenliğe sahip homojen ve geniş açı dağılıma sahip PC difizör sayesinde 3-4 metre yükseklikteki uygulamalarda optimum çözüm sunmaktadır.

Stark Pro üzerinde yüksek verimliliğe sahip Avrupa menşeili sabit akım LED sürücü kullanılmıştır. Sürücünün tipik kullanım ömrü> 50.000 saat olup IP40 koruma sınıfına sahiptir. Kullanılan sürücüde harmonik filtre koruması, kısa devre koruması ve termal koruma, anlık yüksek akım koruma özellikleri bulunmaktadır.

Stark Pro downlight spot armatür 3’’ 10, 4’’ 15, 6’’ 20, 8’’ 30W güç seçenekleri bulunmaktadır. Ürün için opsiyonel olarak sunulmakta olan basicDIM Wireless, DALI control technology, 0-10V PWM dimming özellikler bulunmaktadır.

Stark LED Downlight spot armatür, mağazalarofisler, okullar, hastaneler, toplatı salonları, alışveriş merkezleri ve marketler için etkin bir aydınlatma çözümü olarak kullanılabilir.